הילדים שלנו זה הכל בחיים, וכדי לגרום להם לצחוק ולחייך אנחנו נעשה בערך הכל. בדרך כלל ה"הכל" שאנחנו מדברים עליו הוא מתנות, אין ילד שלא אוהב מתנות, בואו ניהיה אפילו יותר ספציפים, מתנות לגני ילדים, הילד מבלה חלק גדול מהזמן בגן ורק טבעי שבגן הוא יקבל פרסים ומתנות. מתנות לגני ילדים שאני זוכר היו מאוד מאוד פשוטים, משרוקיות למיניהן, מוצרי פלסטיק זולים וכדומה. אפילו תמונת סוף השנה שלנו הייתה ממש פשוטה ולא אטרקטיבית בעליל.

מאז שאני הייתי בגן מתנות לגני ילדים שינו את עורם מקצת לקצת, ההתפתחות הטכנולוגית והקידמה בשילוב עם זן חדש של הורים יצר את תחום מתנות לגני ילדים מחדש, כשיום כמדברים על תמונת סוף שנה לילדים בגן, מדובר בהפקה שכוללת צלם מקצועי, תאורה, אביזרים, ריטושי מחשב ועוד. ישנה אפשרות לצלם וידאו, אפשרות להוספה, הסרה וכל מה שבערך תוכלו לדמיין, אפשרי. הילדים שלנו זה הכל וההורים רבים בטוחים שהכל זה סכום ממשי של כסף, ככל שתקנה יותר, אתה כנראה אוהב יותר. תמונת סוף שנה שאני בקושי זוכר מתקופתי כילד בגן, מגיעה כיום לרמה של הפקת אופנה, הילדים שלנו הופכים לדוגמנים בעל כורחם, ואנחנו בטוחים שזה הדבר הכי מתוק וחמוד בעולם ואנחנו חייבים לקנות את אלבום התמונות / סרטון הוידאו / תמונה ממוסגרת עם הקדשה וכו'. מצד שני, הסיבה שאני בקושי זוכר את תמונת סוף השנה בגן ובכלל את תקופת הגן זה בגלל חוסר של תיעוד, יכול מאוד להיות שאם היו לי תמונות פזורות של אותה התקופה, היא הייתה נשמרת לי בראש כזיכרון טוב ומתוק, שזאת למעשה המטרה של העניין בגדול.

כמו שציינו כבר, תחום מתנות לגני ילדים הפך לתעשייה של ממש, אני זוכר מתנות לגני ילדים כדברים מאוד קיטשים וסתמיים, מתנות לגני ילדים של ימינו הן כבר דבר שונה לגמרי, תשכחו ממשרוקיות וסט טושים מסכן... אפילו אם תראו משרוקיות, הן לבטח משרוקיות שיכולות לשרוק בכמה שפות, ובעוצמה משתנה באופן אוטומטי, אם יצא לכם לראות סט טושים, מאוד סביר שמדובר בטושים בצבעים מטאליים עם נצנצים וראשים מתחלפים, בקיצור, מתנות לגני ילדים כיום גורמות לי מצד אחד, מעט לקנא שלנו לא היה את כל הדברים "השווים" שיש היום, ומצד שני, מעט להרגיש שאולי זה גורם לאותם ילדים של היום להיות יותר חומריים ופחות ילדים שבונים ויוצרים לעצמם עולם של מתנות וצעצועים בעצמם מסתם דברים שאפשר למצוא בכל בית או גינה ציבורית.

מתנות לגני ילדים של ימינו הן תעשייה של ממש, מעבר למתנות עצמן מדובר היום בחוויה שמעניקות המתנות, מתנות לגני ילדים ליום הראשון בגן, מתנות לגני ילדים בימי הולדת, מתנות לגני ילדים שהן בעצם הפעלה של יצירת מוצרים בחומרים כמו: פימו, חימר וכו'. כל אירוע הוא סיבה טובה למתנות, מתנות לגני ילדים אצל הילדים הפכו לשיגרה שכל פעם צריכה לחדש ולגבור על המתנות הקיימות. כמו כל תחום בקידמה הטכנולוגית, גם תחום מתנות לגני ילדים חייב להביא את חידושים בכדי לגרות את מוחו של הילד, ולגרום לו לרצות לשחק במתנה, אתגר לא פשוט, כשחושבים על זה, עם כל החידושים בתחומים כמו סלולר ומשחקי מחשב, הצעצוע הפשוט חייב להיות הכי "מגניב" והכי "שווה" בשביל עדין להיות רלוונטי ולעמוד באותה שורה עם כל אותם חידושים ופיתוחים טכנולוגיים.